Life StyleЖивот и СтилСвет

Изберете ја белата боја во зима

Белата боја се смета за боја на совршенството, па затоа дамите коишто носат парчиња облека во оваа боја зрачат со нежност, добрина, елеганција и грациозност. Таа се поврзува со се поврзува со добрина, светлина, невиноста, духовноста и чистотата.

Поголем дел од жените белата боја ја сметаат за летна боја, но таа всушност е актуелна и одлична за комбинирање во сите сезони. Целосно белите комбинации се идеални за секакви пригоди – од кежуал прошетки до бизнис настани, како и свечени прослави.

Поврзана слика

Поврзана слика

Поврзана слика

Поврзана слика

Резултат со слика за outfit with a white coat

Поврзана слика

 

 

Прикажи повеќе

Слични вести

Close